Poziv za sudjelovanje u programu SFA

UNICEF poziva škole i nastavnike da se pridruže programima Škole za Afriku i, od 2017./2018.g., Škole za Aziju, kroz koji se prikupljaju sredstva za obrazovanje djece u Bangladešu.

Dragi prijatelji i prijateljice UNICEF-a,

prije deset godina UNICEF Hrvatska pokrenuo je program Škole za Afriku. Cilj programa Škole za Afriku je bio omogućiti priliku za djecu iz najugroženijih zemalja u Africi da se školuju i time ostvare mogućnost za sigurniju budućnost. Iz godine u godinu iznova nas veseli entuzijazam te iskrena posvećenost djece i obrazovnih djelatnika koji sudjeluju u edukativno-humanitarnim aktivnostima programa Škole za Afriku. Svojom nepresušnom kreativnošću i maštom oni obogaćuju program i značajno pridonose ostvarenju iznimnih rezultata za dobrobit brojnih djevojčica i dječaka.

U proteklih 10 godina zajedno smo pomogli djeci Ruande, Etiopije i Burkine Faso ostvariti njihovu veliku želju: imati vlastitu školu, mjesto u školskoj klupi i učiteljicu ili učitelja koje mogu zvati svojima. Osim zaštite prava na obrazovanje za najranjiviju djecu afričkih zemalja, cilj ovog programa je poticanje odgovornog djelovanja, empatije i tolerancije među učenicima u Hrvatskoj. Sudjelujući u edukativnim aktivnostima programa Škole za Afriku, djeca osnažuju svoju ulogu aktivnih zagovaratelja dječjih prava te razvijaju svijest o važnosti obrazovanja za ostvarivanje vlastitih potencijala.

U školskoj 2017.-2018. godini zajedničkim djelovanjem nastavljamo kročiti prema istom cilju: osiguravanju obrazovanja za najranjiviju djecu Burkine Faso, a time i odrastanju dostojnom svakog djeteta. Od ove godine, uz aktivnosti programa Škole za Afriku dodali smo i mogućnost sudjelovanja u programu Škole za Aziju, kroz koji prikupljamo sredstva za obrazovanje djece u Bangladešu.

Stoga pozivamo vas i vašu školu da nam se pridružite u ovoj važnoj misiji za djecu. Prema svojim željama i mogućnostima sami odaberite vrstu i broj aktivnosti te broj školskih grupa koje bi sudjelovale u programu Škole za Afriku i/ili programu Škole za Aziju. UNICEF će za sve škole pridružene programu osigurati potrebne edukativno-informativne materijale, kao i stručnu podršku za provedbu odabranih aktivnosti.

Na sljedećem linku vam šaljemo prijavnicu za sudjelovanje. Ljubazno vas molimo da nam je ispunjenu pošaljete do ponedjeljka 19. veljače putem telefaksa na broj 01/2442-662, na e-mail adresu skole_za_afriku@unicef.hr ili poštom na adresu Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, Radnička cesta 41/7, 10000 Zagreb.

Pogledajte prijavnicu

objavio: Saša Marinović   datum: 7. 2. 2018.

« Travanj 2024 »