Ideja godine’ – Poslovnog natjecanja za srednjoškolce koji razmišljaju izvan okvira

Otvorene su prijave za VI. izdanje srednjoškolskog projekta Ideja godine, u organizaciji portala srednja.hr.  Veliko finale za 10 najboljih projekata iz cijele zemlje je na rasporedu 3. svibnja u prostorijama glavnog partnera Effecusta – studija financija i prava, a glavna nagrada je studijsko putovanje na destinaciju u Europi i besplatno jednogodišnje korištenje prostorija Tehnološkog parka Zagreb uz stručnu pomoć pri finaliziranju projekta.

Ideja godine – ‘Novim tehnologijama do poslovnog uspjeha’ je poslovno natjecanje za srednjoškolce, koje je drugačije od državnih natjecanja iz znanja, jer ne postoji jasna špranca za pobjedu. Tražimo vaše znanje, ali i inovativnost kroz osmišljavanje ideje, pisanje projekta i njegove prezentacije. Često postavljanja pitanja i odgovore o projektu pronađite ovdje.

Učenici u timovima od maksimalno troje ljudi, uz moguću pomoć srednjoškolskog profesora mentora, prijavljuju svoje inovativne ideje putem maila idejagodine@srednja.hr

Uvjet prijave je da ispunite poslovni plan koji možete pronaći u često postavljanim pitanjima

Oni koji prijave svoje ideje do 5. travnja dobit će priliku za popravak rada i recenziju jednog člana žirija, dok se finalne prijave primaju do 23. travnja. Nakon selekcije članova žirija, deset najboljih projekata dobit će poziv na finalno predstavljanje 3. svibnja u Zagrebu. Za sve finaliste izvan glavnog grada osigurano je noćenje, a dan poslije obilazak tvrtki koji su prijatelji projekta.

Glavna nagrada je studijsko putovanje na destinaciju u Europi te besplatno korištenje prostorija i stručne pomoći Tehnološkog parka Zagreb na godinu dana. Pobjednici su dosad bili u Frankfurtu, Dublinu, Budimpešti, Bologni i Istanbulu.

Važni datumi

• 5. travanj – Završetak ranih prijava
  • 23. travnja –  Finalne prijave
  • 3. svibanj – Finale
  • 4. svibanj – Posjet tvrtkama partnerima

objavio: Saša Marinović   datum: 13. 4. 2018.

« Svibanj 2024 »